×

eco Doprava zdarma

Při nákupu nad 10.000 Kč včetně DPH získáte dopravu zdarma.

 • Hager lumina

 • eco

  eco Snažíme se být ECO

  Z 90% odesíláme zboží v již použitých krabicích. Což znamená, že Vám může přijít zboží třeba v krabici od bot nebo od dětských plen. :)
  Stejně tak používáme i výplně krabic.

  Veškerou dokumentaci odesíláme elektronicky. Tohle všechno vede k menší ekologické stopě naší firmy, nižších nákladů a tudíž i nižších cenách v našem e-shopu.

 • Schneider Electric SEDNA

 • ABB Decento

 • Dodání zboží

  dodáníDodání zboží

  Zboží, které je uvedeno v nějakém počtu skladem se snažíme odeslat do 3 pracovních dnů. Pokud by tomu bylo jinak budeme Vás informovat e-mailem případně telefonicky.

 • Legrand Valena Life

 • 20 let

  dodáníDěkujeme!

  Již přes 20 let Vám dodáváme elektro a za to děkujeme především našim zákazníkům.

 • Legrand Valena Allure

Vypínače Hager lumina

Vypínače Hager lumina

Designové řada Hager lumina vznikla spojením nejvyšší kvality a moderního designu pod sloganem "Vyber si svůj styl". Vypínače a zásuvky reagují na potřeby moderní doby a vyznačují se nadčasovým stylem... Tato řada nabízí snadnou a rychlou montáž, tím si získala důvěru nejen elektromontážních firem. V této kategorii naleznete nejběžnější vypínače jako jsou jednopólové, střídavé nebo křížové tak i ty méně používané. Použijte vícenásobné rámečky a kombinujte přístroje. Můžete si vybrat ze tří řad rámečků lumina soulintense nebo passion.

Přístroje se upevňují šrouby do elektroinstalační krabice nejlépe typu KU 68. Kabely se do přístrojů upevňují pomocí bezšroubových svorek. Ty jsou určeny pro vodiče 1-2,5 mm², které naleznete v kategorii kabely a vodiče.

vypínače lumina+rámeček=kompletní vypínač

Pomůcka - druhy a použití spínače, vypínače

Jednopólový spínač - také vypínač č. 1. Použití: ovládaní jednoho světla z jednoho místa.

Střídavý přepínač - také vypínač č. 6, nebo schodišťový spínač. Použití: ovládaní jednoho světla ze dvou míst. Na jedné straně chodby se vypínačem č.6 se světlo rozsvítí a na druhé straně chodby se to samé světlo druhým vypínačem č.6 zhasne. Vypínač č.6 se dá použít i jako vypínač č.1.

Sériový přepínač - také spínač č. 5, nebo lustrový spínač. Použití: ovládání dvou světel z jednoho místa. Každou ze dvou klapek vypínače se ovládá jedno světlo. Může se jednat o dvě různá svítidla nebo velký lustr kde se odděleně rozsvěcují dvě žárovky (nebo dvě skupiny žárovek).

Křížový přepínač - také spínač č. 7. Použití: ovládaní světla z více než dvou míst. Pokud chceme světlo na chodbě ovládat z více než ze dvou míst, musíme mezi vypínače č.6 zařadit jeden nebo více křížových vypínačů č.7.

Dvojitý přepínač střídavý - také spínač č. 6+6 nebo 5B. Použití: ovládání dvou světel ze dvou míst. Na jedné straně chodby jednou klapkou spínače č.6+6 rozsvítím jedno světlo a druhou klapkou druhé světlo. Na druhé straně chodby zase jednou klapkou zhasnu první světlo a druhou klapkou zhasnu druhé světlo. Lze použít i jako spínač č.5.

Tlačítka 1/0, 1/0+1/0, 6/0, 6/0+6/0. Použití: tlačítka se používají například v chodbách společných prostor, kde se jeho krátkým stiskem aktivuje schodišťový automat, který sepne světla na nastavený čas. Často se též používá pro vyzvánění na domovní zvonek. Klapka se po stisknutí sama vrátí do původní polohy.

Více o spínačích, vypínačích ...

Stránky výrobce Hager

Zobrazit více

Zobrazit méně


Nejprodávanější v této kategorii
Filtry

Existuje 30 produktů.

Zobrazeno 1-12 of 30 položky