×
Vypínače Legrand Céliane

Vypínače Legrand Céliane

+++=

Pomůcka - druhy a použití spínačů, vypínačů

Jednopólový spínač - také spínač č. 1
Použití: ovládaní jednoho světla z jednoho místa.

Střídavý přepínač - také spínač č. 6, nebo schodišťový spínač.
Použití: ovládaní jednoho světla ze dvou míst. Na jedné straně chodby se vypínačem č.6 se světlo rozsvítí a na druhé straně chodby se to samé světlo druhým vypínačem č.6 zhasne. Vypínač č.6 se dá použít i jako vypínač č.1.

Sériový přepínač - také spínač č. 5, nebo lustrový spínač.
Použití: ovládání dvou světel z jednoho místa. Každou ze dvou klapek vypínače se ovládá jedno světlo. Může se jednat o dvě různá svítidla nebo velký lustr kde se odděleně rozsvěcují dvě žárovky (nebo dvě skupiny žárovek).

Křížový přepínač - také spínač č. 7.
Použití: ovládaní světla z více než dvou míst. Pokud chceme světlo na chodbě ovládat z více než ze dvou míst, musíme mezi vypínače č.6 zařadit jeden nebo více křížových vypínačů č.7.

Dvojitý přepínač střídavý - také spínač č. 6+6 nebo 5B.
Použití: ovládání dvou světel ze dvou míst. Na jedné straně chodby jednou klapkou spínače č.6+6 rozsvítím jedno světlo a druhou klapkou druhé světlo. Na druhé straně chodby zase jednou klapkou zhasnu první světlo a druhou klapkou zhasnu druhé světlo. Lze použít i jako spínač č.5.

Tlačítka 1/0, 1/0+1/0, 6/0, 6/0+6/0
Použití: tlačítka se používají například v chodbách společných prostor, kde se jeho krátkým stiskem aktivuje schodišťový automat, který sepne světla na nastavený čas. Často se též používá pro vyzvánění na domovní zvonek. Klapka se po stisknutí sama vrátí do původní polohy.

Více o spínačích, vypínačích ...

Zobrazit více

Zobrazit méně


Nejprodávanější v této kategorii